Guardonats Festa del Bàsquet Català 2017

La Federació Catalana de Basquetbol (FCBQ) va organitzar, dissabte 1 de juliol, la 'Festa del Bàsquet Català 2017' a la Sala Luz de Gas de Barcelona en un acte presentat per l'actor català Joan Pera i on es van lliurar distincions, guardons, medalles i reconeixements a entitats i persones diverses del Bàsquet Català corresponents a la temporada 2016-17.

06-06-2017 11:00

El llistat de guardonats d'enguany és el següent:

· DIPLOMES a equips que han estat campions o han assolit un ascens de categoria sènior (en competició) en la temporada 2016-17
[veure llistat de guardonats clickant aquí]

· TROFEU MVP:

- Sílvia Domínguez (Perfumerias Avenida), millor jugadora catalana en competicions d'àmbit estatal
Pierre Oriola (Valencia Basket), millor jugador català en competicions d'àmbit estatal
- Anna Boleda (Barça CBS), millor jugadora Copa Catalunya
- Darío Naharro (Mataró Parc Boet), millor jugador Copa Catalunya
- Lucía Moreno (Snatt's Femení Sant Adrià), millor jugadora Campionat de Catalunya Júnior Preferent
Pol Molins (Joventut Badalona), millor jugador Campionat de Catalunya Júnior Preferent
Laura Méndez (CBF Cerdanyola), millor jugadora Campionat de Catalunya Cadet Preferent
Sergio Quintana (FC Barcelona), millor jugador Campionat de Catalunya Cadet Preferent
Gisela Sánchez (Snatt's Femení Sant Adrià), millor jugadora Campionat de Catalunya Infantil A-1
Toni Naspler (CB Manresa 2015), millor jugador Campionat de Catalunya Infantil A-1

· TROFEU ACEB - MEMORIAL ALBERT GASULLA I ANGLA:

- Alberto Peña (Mataró Parc Boet), millor entrenador d'equips masculins en competició d'àmbit català
- Mateo Rubio 
(Barça CBS), millor entrenador d'equips femenins en competició d'àmbit català
- Adrià Alonso 
(BC Martorell), millor entrenador d'equips en competició d'àmbit estatal

· RECONEIXEMENT CAMPIONS FCBQ:

BARÇA CBS, campió Copa Catalunya Femenina
MATARÓ PARC BOET, campió Copa Catalunya Masculina
MATARÓ PARC DORI DORI BOET, campió 1a Categoria Femenina
FC MARTINENC A, campió 1a Categoria Masculina
Q2 CONSULTORS C.B. BALAGUER, campió 2a Categoria Femenina
AB EL VENDRELL, campió 2a Categoria Masculina
CB VALLS SEREMEX, campió 3a Categoria Femenina
CB GRANOLLERS B, campió 3a Categoria Masculina

· MEDALLES D'ARGENT (directius de clubs):

- Antoni Amigó i Conesa (CB Viladecans / UE Sant Gabriel)
- César Fernández Ríos (Club Bàsquet Tremp)
- José Antonio Velasco Torres (Club Bàsquet Sitges)
- Josep Maria Meriel Lavilla (FC Martinenc)
- Llorenç Biargé Compte (UNI Girona)
- Manuel Ortega Reca (Bàsquet-CEISSA)
- Mònica Mateu Adzerías (UESC) 
- Rafael Alcázar Alquézar (Club Esportiu Sitgetà de Basquetbol)
- Xavier Fanega Prat (Òdena Club de Bàsquet)
- Gemma Prat Vilalta (Club Bàsquet Olot / Escola Cor de Maria)
- Francesc Xavier 'Sisco' Pepió Hernando (CB Cantaires de l'Ebre-Delta)
- David Queipo Dato (AD Torreforta) 

· MEDALLES D'ARGENT (Àrbitres, Auxiliars de Taula i Tècnics Arbitrals):

Javier Sanz Fresnillo
Aitor Durán Balenciaga
Ricardo Vértiz Fernández
- Kí
lian Martínez Butxaca
Martí Carbó Carrete
Carlos Reguant García
Alfredo Molina López
Josep Maria Nicolás Romera
Jordi Castellano Gifreu
Ivette Ruíz Lluís
Pedro Ocaña Muñoz
Pilar París Torres
Marc Latorre Aguilar

· TROFEU ESPECIAL FCBQ:

- AE BOET MATARÓ, entitat amb més equips federats

· MENCIÓ ESPECIAL FCBQ (per retirada):

- Noemí Jordana
- Roman Montáñez

· RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VETERANS:

Elena Barberà
- Antoni Cortés

· TROFEU ESPECIAL BQ SOLIDARI:

Projecte HAMZA (El Masnou Basquetbol), entitat solidària 2016-17

· RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VALORS:

- CB SANT JOSEP OBRER

· RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VOLUNTARI AVANT GRUP:

Sergi Ramírez
Susanna Bosch

· DISTINCIÓ ESPECIAL FCBQ:
Per la seva col·laboració en l'organització dels Campionats de Catalunya de la present temporada 2016-17:

Als ajuntaments d'Alguaire, Cardedeu, L'Escala, Sant Pere Pescador, Sort, Llançà i Figueres.
Als clubs CB Santfeliuenc, UE Sant Cugat, CB Cubelles, CB Roda, CB Navàs, CB Esparreguera, CB Castellet, BF Osona, QBàsquet Sant Cugat, ASFE, BS Sant Joan Despí, CB Castellar, CB Manlleu, CB Tona, CB Morell, CB Torelló, CB Vic, CB Can Parellada, CB Manresa 2015, CB Roquetes, CEB Navarcles, CEB Sant Jordi, FC Martinenc, CEB Ronçana, C. Arenys Bàsquet, Círcol Catòlic, Fundació Joviat, CB L'Esquirol, CB Cabrera, Solsona BC, CEB Marc Gasol, FPCE Begur, Escolapies Figueres, FD Cassanenc, CE Vilafant, CB Lleida, CB Balaguer, CB Mollerussa, AE La Sénia, AB Cunit, CB Salou, CB Sant Feliu, CB Calaf, CB Calafell, CB Cabrils, CN Tàrrega, Secció Esportiva Santa Eulàlia i CB Santa Rosa de Lima-Horta.

Per la seva col·laboració en l'organització de les Lligues Nacionals Catalanes d'enguany:

Als ajuntaments de La Seu d'Urgell, Martorell, El Prat de Llobregat, Cornellà de Llobregat i Comú d'Andorra la Vella.
Als clubs coorganitzadors també de les Lligues Catalanes: AE Sedis, BC Martorell, CB Prat, Basket Almeda i BF Cornellà i BC MoraBanc Andorra.

Per la seva col·laboració al llarg de la present temporada 2016-17:

Als col·laboradors FCBQ: Spalding, Báden, JG Trofeus, Blue Planet, Replay TV, Rehab Medic, Box and One, Podoactiva, AvantGrup, Cardiosos, BB Gràfics i Creu Blanca.

Aquesta web utilitza cookies pròpies i de tercers, amb finalitats tècniques, analítiques i de publicitat per oferir-te una millor experìencia i servei. Si segueixes navegant, estaràs acceptant l’ús que fem de les cookies. Pots canviar la configuració de les cookies en qualsevol moment. Més informació
D’ACORD