Guardonats i guardonades
Festa del Bàsquet Català 2019

La Sala Luz de Gas escenari, dissabte 6 de juliol, del tradicional lliurament de distincions, guardons, medalles i reconeixements a entitats i persones diverses del Bàsquet Català.


La Festa del Bàsquet Català 2019 tindrà lloc dissabte 6 de juliol a la Sala Luz de Gas de Barcelona i estarà presentada per l'actor David Olivares, conegut per les seves actuacions al programa 'Polònia' de TV3 des de l'any 2006 i 'Crackòvia' amb la imitació de personatges públics com Tomàs Molina, Jordi Robirosa o Pere Navarro entre d'altres.

Un any més, l'accés a la festa serà gratuït prèvia inscripció abans del 30 de juny (clicank aquí) i durant aquesta es lliuraran distincions, guardons, medalles i reconeixements a entitats i persones diverses del Bàsquet Català corresponents a la temporada 2018-19. L'acte arrencarà a les 19h però les portes de Luz de Gas s'obriran a les 18:15h.

El llistat de guardonats d'enguany és el següent:

DIPLOMES:

Equips que han estat campions o han assolit un ascens de categoria sènior (en competició) en la temporada 2018-19 [veure llistat de guardonats clickant aquí].

TROFEU MVP:

- Andrea Vilaró (Cadí La Seu) - Millor jugadora catalana en competicions d'àmbit estatal
- Nacho Llovet (Monbus Obradoiro) - Millor jugador català en competicions d'àmbit estatal 
- Marta Guerrero (Unilever Viladecans BF) - Millor jugadora Copa Catalunya
- Joaquim Franch (Maristes Ademar A) - Millor jugador Copa Catalunya 
- Júlia Soler (Citylift GEiEG UniGirona) - Millor jugadora Campionat de Catalunya Júnior Preferent
- Pau Carreño (Barça Lassa) - Millor jugador Campionat de Catalunya Júnior Preferent
- Nhug Bosch (Femení Maresme Coelmín Llavaneres) - Millor jugadora Campionat de Catalunya Cadet Preferent 
- Toni Naspler (Catalana Occident Manresa) - Millor jugador Campionat de Catalunya Cadet Preferent
- Laia Conesa (Snatt's Femení Sant Adrià) - Millor jugadora Campionat de Catalunya Infantil Preferent 
- Conrad Martínez (Club Joventut de Badalona) - Millor jugador Campionat de Catalunya Infantil Preferent 

TROFEU ACEB - MEMORIAL ALBERT GASULLA I ANGLA:

- Romà Cutrina Claravalls (CB Lliçà d'Amunt) - Millor entrenador d'equips masculins en competició d'àmbit català  
- Joan Carles Díez Giner (Unilever Viladecans BF) - Millor entrenador d'equips femenins en competició d'àmbit català
- Èric Surís Solà (Spar Citylift Girona) - Millor entrenador d'equips en competició d'àmbit estatal 
- Jaume Ponsarnau Goenaga (Valencia Basket) - Millor entrenador d'equips en competició de fora de Catalunya

RECONEIXEMENT CAMPIONS FCBQ:

- Unilever Viladecans BF, Campió Copa Catalunya Femenina 
- Maristes Ademar A, Campió Copa Catalunya Masculina
- Joviat, Campió 1a Categoria Femenina
- CN Tàrrega, Campió 1a Categoria Masculina
- CEEB Tordera, Campió 2a Categoria Femenina
- Multicapacitats CB Salt, Campió 2a Categoria Masculina
- AEC Collblanc Torrassa, Campió 3a Categoria Femenina
- CB Bescanó, Campió 3a Categoria Masculina

MEDALLES D'ARGENT (directius de clubs):

- Cristina Bel Alemany (CB Cantaires de l’Ebre-Delta)
- Joan Busquet Garbí (CB Calaf)
- Josep Colomé Martí (CB Sant Pere de Terrassa)
- Manel Compte Bosch (ADEPAF - Escolàpies Figueres)
- Emili Díez Castell (CB Igualada)
- Santos García Yagüe (CB Grup Barna)
- Jeroni Garrido Hervas (CB Sant Narcís)
- Joan Josep Lostao Valiente (BAM)
- Jesús Murat Moreno (Associació Esportiva Centre Catòlic Mataró)
- Alfons Sala i Navarra (CE Vilafant)
- Antoni Salud Rodríguez (CB Balaguer)
- Marià Pujol Massó (CB Molins de Rei 2015)
- José Luis Vicente Martínez (CB Valls)

MEDALLES D'ARGENT (Àrbitres, Auxiliars de Taula i Tècnics Arbitrals):

- Xavier Álvarez Redondo (Tècnic Arbitral)
- Raúl Atienzar Lirio (Àrbitre)
- Marta Carmona Medina (Àrbitre)
- Jorge Carrera Guiu (Tècnic Arbitral)
- Víctor Ángel Casas Gallego (Àrbitre)
- David Frías Delgado (Àrbitre)
- Marco Antonio Herrero Gregorio (Auxiliar de taula)
- Montse Hortelano León (Auxiliar de taula)
- Jesús López Falder (Tècnic Arbitral)
- Pol Marcet Calders (Àrbitre)
- Santiago Morros Figueras (Àrbitre)
- Pere Reñé Colell (Auxiliar de taula)
- José Sánchez González (Àrbitre)
- María José Serrano Vera (Auxiliar de taula)
- Anna Tortellà Muns (Auxiliar de taula)
- Sílvia Xanco Grau (Auxiliar de taula)

TROFEU ESPECIAL FCBQ (entitat amb més equips federats):

- CB Granollers (amb 31 equips)

MENCIÓ ESPECIAL FCBQ:

- Juan Carlos Navarro (per retirada)
- Víctor Sada (per retirada)
- Marc Gasol (campió NBA 2018-19)

RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VETERANS:

- Joan Navarro Delgado (CB Lliçà d’Amunt)
- Nuria Choni Riquito (Sant Andreu de Natzaret)

TROFEU ESPECIAL BQ SOLIDARI:

- La Bisbal Bàsquet i la Fundació Projecte Xevi

RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VALORS:

- CB Cornellà (+ APRODICO)

RECONEIXEMENT ESPECIAL BQ VOLUNTARI AVANTGRUP:

- Emili Lázaro
- Montse Pinillos

DISTINCIÓ ESPECIAL FCBQ:

Per la seva col·laboració en l'organització de l'ALLSTAR Copa Catalunya, dels Campionats Territorials i de Catalunya i Lligues Catalanes de la present temporada 2018-2019:

Als ajuntaments i als clubs:

- Ajuntaments: Ajuntament de Lleida, Ajuntament de Santa Coloma de Queralt, Ajuntament d’Igualada, Ajuntament de Manresa, Ajuntament de Peralada, Ajuntament de Llançà, Ajuntament de Calella i Ajuntament de Sant Pere Pescador.

- Clubs: UNIGirona, Força Lleida, CB Àguiles, CB Prat, CB Igualada, CB Albera-Peralada, CB Grifeu-Llançà CB Calafell, CB Navàs, CB Salt, AESE, CB Esparreguera, Reus Deportiu, CB Mollerussa, CB Llagostera, ASFE, CB Farners, CE Virolai, CB Balaguer, UE Mataró, CEB Navarcles, Bàsquet Alella, ACB Palau Plegamans, CN Sabadell, Bàsquet 3 Viles, CB Solsona, CB Vic, CB Valls, BF Viladecans, AE La Sénia, CEEB Tordera, CBF Osona, AE Boet Mataró, FE Begur, CB Calaf, CE Xamba, CE Vilafant, Can Parellada, CEB Ronçana, CB La Mercè, CB Mollet, CN Caldes, CB Santa Coloma, Arenys Bàsquet, CB Torelló, CB Manlleu, CB Santpedor, CB Salle Sant Celoni i C. Joventut Sant Vicenç.

TROFEU ESPECIAL FCBQ:

- Spar Citylift Girona (Campió de la Lliga DIA)

MENCIÓ ESPECIAL FCBQ - MEDALLA de BRONZE de l'FCBQ:

- Francesc Pena i Carbó (La Xarxa de Comunicació Local)

Aquesta web utilitza cookies pròpies i de tercers, amb finalitats tècniques, analítiques i de publicitat per oferir-te una millor experìencia i servei. Si segueixes navegant, estaràs acceptant l’ús que fem de les cookies. Pots canviar la configuració de les cookies en qualsevol moment. Més informació
D’ACORD