Barça CBS i Mataró-F. Maresme als 1/4 de l'estatal de clubs Infantil Femení

Marín acull, del 12 al 18 de juny, l'estatal de clubs Infantil Femení amb UE Mataró-Femení Maresme, Basket Almeda i Barça CBS com a representants catalans.

15-06-2021 20:30

La UE MATARÓ - FEMENÍ MARESME, el BASKET ALMEDA i el BARÇA CBS són els conjunts catalans que intenten fer-se, del 12 al 18 de juny de 2021, amb el Campionat d'Espanya de clubs Infantil Femení a Marín (Pontevedra).

Del 12 al 14 de juny s'han disputat els partits corresponents a la primera fase, amb vuit grups de quatre equips, assignats amb les lletres A-H. Dels quatre primers grups, de l’A al D, arriben a la següent fase els tres primers classificats mentre que, en els grups de l’E a l’H, té accés als vuitens de final només el millor combinat.

Les tres plantilles catalanes accedeixen al Campionat d’Espanya de clubs després de ser els millors equips a Catalunya en la Final a Vuit d'Infantil Femení Preferent, que es va celebrar al Josep Mora de Mataró els passats 21, 22 i 23 de maig.

El primer lloc se’l va adjudicar l'amfitrió mataroní en vèncer de forma clara la final contra les cornellanenques per 51-70. El tercer lloc, que atorgava l'última plaça per l’estatal, se'l va assegurar la rotació de Sant Feliu de Llobregat després d'imposar-se a l'Snatt's Femení Sant Adrià per 43-54.

Calendari de joc dels equips catalans:

Fase prèvia / Grup A: UE Mataró - Femení Maresme, Celta Zorka Recalvi, Unicaja Andalucía, CN Helios

Dissabte 12 de juny / 18:00h / Unicaja Andalucía 57 - UE Mataró - Femení Maresme 81
Diumenge 13 juny / 16:30h / CN Helios 49 - UE Mataró - Femení Maresme 87
Dilluns 14 de juny / 20:00h / UE Mataró - Femení Maresme 68 - Celta Zorka Recalvi 40

Fase prèvia / Grup B: Barça CBS, Adareva Tenerife, Movistar Estudiantes, Casademont Zaragoza

Dissabte 12 de juny / 13:30h / Barça CBS 72 - Movistar Estudiantes 48
Diumenge 13 juny / 16:00h / Adareva Tenerife 35 - Barça CBS 68
Dilluns 14 de juny / 13:30h / Barça CBS 58 - 54 Casademont Zaragoza

Fase prèvia / Grup C: Basket Almeda, Fundación Valencia Basket 2000, Colegió Leonés Basket León, Baloncesto Torrelodones

Dissabte 12 de juny / 12:30h / Colegio Leonés Basket León 47 - Basket Almeda 83
Diumenge 13 juny / 09:30h / Baloncesto Torrelodones 63 - Basket Almeda 54
Dilluns 14 de juny / 11:30h / Basket Almeda 58 - Fundación Valencia Basket 2000 50

Vuitens de final / UE Mataró - Femení Maresme, Barça CBS, Basket Almeda, CD San Isidro, CB Consell-Alcudia, Fundación Valencia Basquet 2000, Casademont Zaragoza, Real Canoe, Gestión y Calor Cordobasket, Celta Zorka, Movistar Estudiantes, Unicaja Andalucía, Uni Córdoba Viajes Esperanza, Santa Cruz, Canterbury School i Colegio Leonés

Dimarts 15 de juny / 10:00h / Barça CBS 71 - Colegio Leonés Basket León 20
Dimarts 15 de juny / 12:30h / Basket Almeda 40 - Movistar Estudiantes 55
Dimarts 15 de juny / 17:00h / UE Mataró - Femení Maresme 81 - CD San Isidro 37

Quarts de final / UE Mataró - Femení Maresme, Barça CBS, Fundación Valencia Basquet 2000, Gestión y Calor Cordobasket, Movistar Estudiantes, Unicaja Andalucía i Canterbury School

Dimecres 16 de juny / 10:00h / Canterbury School 42 - Barça CBS 51
Dimecres 16 de juny / 17:00h / UE Mataró - Femení Maresme - Fundación Valencia Basquet 2000

Semifinals / Barça CBS

Dijous 17 de juny / Movistar Estudiantes 'A' ó Unicaja Andalucía vs Barça CBS

Des de la Federació Catalana de Basquetbol (FCBQ) desitgem molta sort als tres equips catalans en aquest Campionat d'Espanya Infantil Femení.