El llistat de guardonats d'enguany ha estat el següent:
· DIPLOMES a equips que han estat campions o han assolit un ascens de categoria sènior (en competició) en la temporada 2015-16
[veure llistat de guardonats clickant aquí]
· TROFEU MVP:
- Sílvia Domínguez (Perfumerias Avenida), millor jugadora catalana en competicions d?àmbit estatal
- Sergi Vidal (Fiatc Joventut), millor jugador català en competicions d?àmbit estatal
- Laura J. Johnson (JE Terrassa - QSport), millor jugadora Copa Catalunya
- Pol Bassas (UB Sant Adrià), millor jugador Copa Catalunya
- Laura Peña (Snatt?s Femení Sant Adrià), millor jugadora Campionat de Catalunya Júnior Preferent
- Eric Vila (FC Barcelona Lassa), millor jugador Campionat de Catalunya Júnior Preferent
- Carolina Guerrero (Basket Almeda), millor jugadora Campionat de Catalunya Cadet Preferent
- Joel Parra (Joventut Badalona), millor jugador Campionat de Catalunya Cadet Preferent
- Paula Fraile (Snatt?s Femení Sant Adrià), millor jugadora Campionat de Catalunya Infantil A-1
- Hug Varderi (Maculí Maresme 3V), millor jugador Campionat de Catalunya Infantil A-1
· TROFEU ACEB - MEMORIAL ALBERT GASULLA I ANGLA:
- Alfred Julbe (FC Barcelona), millor entrenador d'equips masculins en competició d'àmbit català
- Alex Rodríguez (Basket Almeda), millor entrenador d'equips femenins en competició d'àmbit català
- Jorge Tarragona (CB L'Hospitalet), millor entrenador d'equips en competició d'àmbit estatal
· RECONEIXEMENT CAMPIONS FCBQ:
- Joventut Les Corts, campió Copa Catalunya Femenina
- UB Sant Adrià, campió Copa Catalunya Masculina
- Unilever Viladecans BF, campió 1a Categoria Femenina
- Club Natació Sabadell, campió 1a Categoria Masculina
- CEEB Tordera A-Muralla Óptica, campió 2a Categoria Femenina
- FC Martinenc A, campió 2a Categoria Masculina
- Petropinto ASFE St. Fruitós B, campió 3a Categoria Femenina
- CB Matadepera Taronja, campió 3a Categoria Masculina
· MEDALLES D'ARGENT (directius de clubs):
- Joan Aldrufeu Navarro (Secció Esportiva Santa Eulàlia - SESE)
- Ramon Buil Arumí (GEiEG)
- Victoria Ceprián Cortijo (CB Santfeliuenc)
- Oriol Genisans Soteras (UE Mataró)
- Andreu Hermo Sanz (Bàsquet Ateneu Montserrat - BAM)
- Elisabet Isern Alcázar (CB Samà)
- Encarnación Montoro Lucas (CB Sant Pere de Terrassa)
· MEDALLES D'ARGENT (Àrbitres, Auxiliars de Taula i Tècnics Arbitrals):
- Lluís Albiol Rodríguez (auxiliar de taula)
- Roberto Bermejo Gimare (àrbitre)
- Antonio Canle Seoane (àrbitre)
- Elisenda Capdevila Aguarón (auxiliar de taula)
- Carlos Dos Santos Dieguez (àrbitre)
- Vicente Escudero Zapatero (àrbitre)
- Miquel Gutiérrez Soriano (tècnic arbitral)
- Jesús López Endrino (àrbitre)
- Fernando Marcos Menzinger Colunga (àrbitre)
- Ferran Novell Salla (àrbitre)
- Núria Olivé Marimon (auxiliar de taula)
- Arturo Ortega Vila (auxiliar de taula)
- Jordi Rubí Uria (àrbitre)
- José Vázquez García (àrbitre)
· TROFEU ESPECIAL FCBQ:
- UE MATARÓ, entitat amb més equips federats
· MENCIÓ ESPECIAL FCBQ (retirada):
- Raül López
- Anna Carbó
· TROFEU ESPECIAL BQSOLIDARI:
- CB GAVÀ, entitat més solidària 2015-16
· RECONEIXEMENT ESPECIAL FCBQ:
- Santi Nolla, director El Mundo Deportivo
· RECONEIXEMENT ESPECIAL BQVOLUNTARI AVANT GRUP:
- Manel Fernández
- Antea Herrera
· DISTINCIÓ ESPECIAL FCBQ:
Per la seva col·laboració en l'organització dels Campionats de Catalunya de la present temporada 2015-16:
Als ajuntaments de Banyoles, Calella, Sant Fruitós de Bages (Ciutat del Bàsquet Català 2016), Sant Pere Pescador i Sort.
Per la seva col·laboració en l'organització de les Lligues Nacionals Catalanes d'enguany:
Als ajuntaments de Granollers, Girona, Quart i Sant Adrià de Besòs
Per la seva col·laboració al llarg de la present temporada 2015-16:
Als col·laboradors FCBQ, RedSport ProClub, Spalding, Báden, JG Trofeus, Blue Planet, Replay TV, Rehab Medic, Box and One, Podoactiva, AvantGrup, Cardiosos, BB Gràfics i Creu Blanca.